Niech rzeki zawalczą o tytuł

2014-04-10 09:27

Klub Gaja serdecznie zaprasza do udziału w 2. edycji konkursu Rzeka Roku. Plebiscyt ten zachęca do dostrzeżenia i zrozumienia wartości polskich rzek jak również dotarcia do kulturowych, historycznych i społecznych aspektów rzek w najbliższym otoczeniu.

Na pewno w Twojej okolicy płynie rzeka, nad którą ludzie bardzo chętnie spędzają wolny czas, a może ma ona ciekawą historię? Wiążą się z nią podania, legendy? Przyczyniła się do integracji lokalnej społeczności? Jest obiektem zainteresowania artystów?

Konkurs Rzeka Roku  zachęca do odkrywania oraz poznania niezwykłych miejsc nad rzeką w najbliższym otoczeniu. Jest to nowatorska forma popularyzowania działań społecznych podejmowanych dla promowania i zachowania walorów przyrodniczych i kulturowych polskich rzek. Jest to także ciekawy sposób na odkrywanie miejscowych wartości, a także na zwiększenie zainteresowania lokalnej społeczności środowiskiem naturalnym w najbliższym otoczeniu.

Serdecznie zachęcamy do wysyłania propozycji ciekawych czy inspirujących miejsc nad lokalnymi rzekami. Na zgłoszenia czekamy do 30 maja. Rzekę do konkursu mogą zgłaszać zarówno placówki oświatowe, jak i inne podmioty, takie jak: związki wędkarskie, samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy oraz osoby prywatne.

Ubiegłoroczna edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zwyciężyła rzeka  Wieprzówka (odcinek między Rzykami a Sułkowicami) w województwie małopolskim. Internauci oddali w konkursie 12 600 ważnych głosów!

Konkurs ten jest integralną częścią programu Zaadoptuj rzekę, który zachęca do poznawania i dbania o dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i społeczne rzek i akwenów. W latach 2005 – 2013 dzięki programowi Klubu Gaja Zaadoptuj rzekę w Polsce zaadoptowano 650 rzek i akwenów w 1128 miejscach. Inicjatywy dla rzek podjęło blisko 123 000 osób.

Karta zgłoszenia do konkursu Rzeka Roku 2014
Regulamin konkursu Rzeka Roku 2014


 

  • Zaadoptuj rzekę 2014

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl