Jeszcze tylko miesiąc

2014-04-03 12:59

Klub Gaja zaprasza młodzież szkolną w wieku 15 – 20 lat do udziału w konkursie Stockholm Junior Water Prize, który ma na celu zachęcanie młodzieży do tworzenia projektów naukowych dotyczących ochrony wód. 
Jeśli masz pomysł związany z wodą – np. jej wykorzystaniem czy ochroną – napisz pracę naukową. Udowodnij że Twój pomysł nie jest wyłącznie teorią i można wykorzystać go w praktyce. Nie musisz pracować sam! W konkursie mogą wziąć udział grupy (maksymalnie 3 osobowe) młodzieży szkolnej w przedziale wiekowym 15-20 lat.
Pierwszym warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zgłoszenia o przystąpieniu do konkursu. Kolejnym warunkiem jest nadesłanie oryginalnej pracy pisemnej, która musi spełniać wymogi naukowe – musi być poparta eksperymentami, statystykami i spójną metodologią. Tematem jest ochrona wód  i związane z tym zagadnienia lokalne, regionalne, państwowe, globalne lub naukowe, społeczne czy technologiczne. Praca musi również udowadniać, że opisywany temat oraz zaproponowany projekt można wykorzystać w sposób praktyczny.
Na prace czekamy do 5 maja 2014r. Wyniki krajowego etapu konkursu Polish Junior Water Prize zostaną ogłoszone nie później niż 30 maja 2014 roku. Laureaci krajowego etapu będą reprezentować Polskę na finale Stockholm Junior Water Prize podczas Światowego Tygodnia Wody – w dniach od 31 sierpnia do 5 września. Przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia organizator konkursu. Konkurs jest wydarzeniem prestiżowym a patronat nad nim objęła szwedzka Księżniczka Wiktoria, fundując jednocześnie nagrodę dla międzynarodowego zwycięzcy konkursu w wysokości 5 000 dolarów.
Zachęcamy młodzież do tworzenia projektów oraz zgłaszania grup do Polish Junior Water Prize. Szczegółowy regulamin konkursu >>>
Karta zgłoszenia do konkursu Polish Junor Water Prize >>>

  • Rzeka Roku 2014

  • Zaadoptuj rzekę 2014

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl