COP19: Przedszkolaki też mogą!

2013-11-14 09:59

Dzieci z Przedszkola „Niegocińskie skrzaty” na warszawskim Mokotowie już wiedzą, co to jest szczyt klimatyczny i dlaczego warto sadzić drzewa. Jedno z wydarzeń Klubu Gaja z okazji COP19 odbyło się w tym przedszkolu.

Dzieci własnoręcznie malowały i tworzyły listki i wieszały je na drzewach w przedszkolnym ogrodzie. Od Klubu Gaja otrzymały koperty z przesłaniem Zasadź dobry klimat i nasionkami sosny taborskiej, z której mogą, wraz z rodzicami, wyhodować drzewko.

Zobacz foto.


14 listopada podczas imprez towarzyszących COP19 Klub Gaja:

 

O godz.10.00 – Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja uczestniczy w audycji Programu 1 Polskiego Radia na temat Święta Drzewa Klubu Gaja i szczytu klimatycznego COP19.

 

W godz. 10.00-18.00 – kontynuujemy happening Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat - edukacja i technologie dla ochrony środowiska). Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych!  Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych tkanin (np. obrusów, firan, pościeli). Powstają z nich piękne, symboliczne warkocze.

 

O godz. 10.30 – otwaramy wystawę Święto Drzewa na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat) z udziałem uczniów z Gimnazjum nr 6 z Warszawy.

 

W ciągu dnia w centrum Warszawy rozdajemy koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat.

 

O godz. 18.00 - w siedzibie Polskiego Radia, w studiu im. W. Szpilmana rozpocznie się spotkanie pod hasłem Jak rozmawiać o zieleni? W debacie uczestniczą: Jarosław Dąbrowski - zastępca prezydenta m.st. Warszawy / dr hab. Barbara Szulczewska - prof. SGGW / dr hab. Jacek Borowski - prof. SGGW / dr inż. Krzysztof Herman - Fundacja „Na miejscu” / Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja / przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Spotkanie będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem strony internetowej Programu Pierwszego Polskiego Radia.


Wydarzenia Klubu Gaja podczas Konferencji Klimatycznej 2013 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.


Program Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Katowice. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:   Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl