Animacja Rzeka Idealna

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody do udziału w którym Klub Gaja serdecznie zachęca placówki oświatowe, samorządy, instytucje, firmy, organizacje społeczne oraz osoby indywidualne.
Z tej okazji Klub Gaja przedstawia kolejną ciekawą propozycję edukacyjną - Interaktywną animację „Rzeka idealna”.

Rozpoczyna się od rejsu rzeką idealną, podczas którego odbiorca może zapoznać się z siedliskami występującymi nad rzeką oraz gatunkami zwierząt i roślin z nimi związanych. Każde wyróżnione graficznie miejsce lub gatunek posiada dodatkowe, ciekawe informacje, które rozwiną się po kliknięciu. Dzięki tej animacji mamy okazję poznać m.in. niezwykły gatunek ptaka jakim jest Pluszcz. Jest to jedyny ptak śpiewający, który potrafi również dobrze pływać - chwytając się kamieni, a skrzydeł pod wodą używając jak wioseł - oraz nurkować.
Po przepłynięciu rejsu rzeką idealną zaczynamy rejs rzeką przekształconą - u dołu ekranu pojawiają się symbole stanowiące zagrożenia. Kliknięcie kwadratu powoduje zmiany w obrębie rzeki.

Klub Gaja gorąco zachęca do zapoznania się z animacją, do nauki poprzez zabawę oraz do skonfrontowania, zdobytych dzięki niej informacji z rzeczywistością w najbliższym otoczeniu, podczas kolejnego spaceru. Zapraszamy także do udziału w obchodach Światowego Dnia Wody oraz w X edycji programu Zaadoptuj rzekę.

 

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl