Rzeka Roku

Konkurs Rzeka Roku skierowany jest do różnych grup społecznych, aby zainteresować je cennymi przyrodniczo, społecznie, kulturowo rzekami w ich lokalnym środowisku. Poszukujemy niezwykłych miejsc nad rzeką, szczególnie istotnych dla przyrody, historii lub kultury danej społeczności lokalnej.

 

W konkursie mogą wziąć udział zarówno placówki oświatowe, jak i inne podmioty, takie jak: związki wędkarskie, samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy oraz osoby prywatne.

Propozycję niezwykłego miejsca nad rzeką - kandydata do tytułu Rzeka Roku 2016 można zgłosić do 15 lipca 2016. Z nadesłanych zgłoszeń (przyjmowanych do 15 lipca 2016) w dniu 22 lipca kapituła wyłoni 11 finalistek, na które będzie można głosować internetowo od 1 do 29 września 2016r

Konkurs będzie okazją do odkrywania w swojej okolicy niezwykłego miejsca nad rzeką; zdobycia wiedzy na jego temat i lepszego rozpoznania środowiska przyrodniczego, historycznego, kulturowego
i społecznego. To ciekawy sposób na odkrywanie wartości swojej lokalnej ojczyzny, a także na zwiększenie zainteresowania miejscowej społeczności środowiskiem naturalnym wokół.

Dzięki plebiscytowi internetowemu niezwykłe miejsca nad polskimi rzekami – zarówno na terenach zurbanizowanych, jak i poza nimi – będą mogli poznać wszyscy Polacy.

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę, którego integralną częścią jest konkurs Rzeka Roku, jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Konkurs realizowany jest dzięki wsparciu Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje” - karty, która pomaga! Inteligo przekazuje część swoich dochodów z transakcji bezgotówkowych na wybraną inicjatywę charytatywną. Każdy użytkownik wybierając obszar EKOLOGIA wspiera program Klubu Gaja Zaadoptuj rzekę.

Ambasadorka konkursu Beata Pawlikowska:

Pokochałam rzeki podróżując po Amazonii w Ameryce Południowej. Tam rzeka jest jedyną drogą, a indiańskie czółno jedynym możliwym środkiem transportu. Dla ludzi mieszkających w dżungli każda rzeka jest bardzo cenna, bo przynosi świeżą wodę i ryby, jest jedynym miejscem do kąpieli, mycia i prania.I myślę, że jest tak nie tylko w dżungli amazońskiej. Każda polska rzeka to cud. Jestem o tym jeszcze bardziej przekonana po przeczytaniu pasjonujących opisów jedenastu finalistek akcji „Rzeka roku”.

Gratuluję i dziękuję tym, którzy z taką pasją dbają o przyrodę wokół swojego domu – o ryby, drzewa, ptaki i kwiaty. I oczywiście o rzeki, które dają lepsze życie nie tylko roślinom i zwierzętom, ale także nam, ludziom.

Regulamin konkursu Rzeka Roku 2016 >>>

Karta zgłoszenia do konkursu Rzeka Roku 2016 >>>

Plakat Rzeka Roku 2016 (pdf do pobrania) >>>    

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl