Interaktywna mapa Polski

Zaznacz swoją aktywność i podziel się informacjami z innymi!

 

Na interaktywnej mapie Polski możecie opisać swoje działania w ramach programu Zaadoptuj rzekę i umieścić wyniki badań jakości wody adoptowanych przez Was akwenów. Dzięki temu będziecie szybko dzielić się z innymi swoimi pomysłami i wynikami monitoringu wód. Waszą pracę zobaczy cała Polska!

Interaktywna mapa Polski podzielona jest na cztery moduły:
- Działania w ramach Zaadoptuj rzekę 
- Badania wody zaadoptowanego akwenu
- Big Jump
- Rzeka Roku.

Interaktywna mapa Polski – może posłużyć jako inspiracja, panel wymiany informacji i wyników monitoringu stanu wód. Nowa mapa umożliwia łatwiejsze wpisywanie swojej aktywności i działań dla rzek. Wystarczy zarejestrować się i w module „Działania” opisać działania jakie podjęte zostały w ramach programu Zaadoptuj rzekę, możliwe jest także dodanie zdjęć dokumentujących przeprowadzone działania. Opisy te będą widoczne dla innych użytkowników i mogą stać się dla nich inspiracją do podjęcia własnych działań.

Drugi moduł dotyczy badania jakości wód rzek i akwenów. Składa się on z 4 parametrów dotyczących jakości wody (ph, poziomu zawartości azotanów, zawartości substancji stałych oraz poziomu fosforu całkowitego). Inne nie uwzględnione w module a zbadane parametry można opisać w module  "Działania".

Zielone "pinezki", umieszczone na mapie, ukazują przeprowadzone akcje Big Jump, czyli inicjatywy podejmowane dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom. W tym samym czasie, o tej samej porze ludzie w całej Europie podejmują działania, które zwrócą uwagę na problemy dotyczące zasobów wodnych.

Żółty kolor zarezerwowany został dla rzek biorących udział w konkursie Rzeka Roku. W konkursie tym poszukujemy niezwykłych miejsc nad rzekami, szczególnie cennych ze względu na przyrodę, kulturę czy historię, miejsc ważnych dla społeczności lokalnych. Konkurs ten aktywizuje ludzi do wspólnych działań, jest również okazją do wypromowania własnego regionu.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl