Zaadoptuj rzekę

Konkurs Zaadoptuj rzekę, którego wieloletnim Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego, zachęca do działania dla rzek, tak aby podejmowane w ramach programu inicjatywy były ciekawie przeprowadzone, dla dużej grupy odbiorców, przy szerokiej współpracy. Najciekawsze działania pomogą upowszechnić dobre praktyki programu Zaadoptuj rzekę.

 

W konkursie mogą wziąć udział zarówno placówki oświatowe, jak i inne podmioty, takie jak: samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy.

Z nadesłanych zgłoszeń popartych sprawozdaniami, Jury wybierze laureatów w trzech grupach - szkoły, przedszkola oraz inne podmioty (samorządy, firmy, instytucje, lokalne grupy działania itp.). Nagrodą dla szkół jest  przyjazd edukatorów Klubu Gaja z całodniowymi zajęciami edukacyjnymi w okresie listopad/grudzień 2016. Dla przedszkoli nagrodą są statuetki. Dla laureatów wśród pozostałych podmiotów nagrodą będą pamiątkowe tablice informacyjne – znaki wodne.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:

Najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody
Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że zmniejszanie zużycia wody w gospodarstwie domowym przynosi realne korzyści finansowe. Trudniej zadbać o to w miejscach publicznych, trudniej także zachęcać do takiego postępowania dzieci i młodzież. Czekamy na opisy działań podjętych w tym zakresie.

Współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów
Wolne i drożne rzeki oraz czysta woda to dobro powszechne. Im więcej uczestników i partnerów uda się zaangażować w działania w ramach programu, tym większe efekty zarówno w zmianie nawyków racjonalnego wykorzystywania wody, jak i utrzymywania czystości rzek i innych akwenów. Czekamy na relacje dotyczące kogo udało się zaangażować we wspólne działania oraz ile osób wzięło w nich udział.

Najciekawsze przeprowadzenie działań
Akweny i rzeki, z których poprzez systemy i urządzenia komunalne, czerpiemy wodę są w naszym najbliższym otoczeniu. Mimo to, rzadko odwiedzamy te tereny, a informacje o stanie wód nie są dla nas zbyt ważne. Program Zaadoptuj rzekę może rozbudzić społeczne zainteresowanie rzekami! Czekamy na opisy ciekawych działań, które rozbudziły aktywność na rzecz rzek różnych grup społecznych niezależnie od wieku, zainteresowań czy wykonywanego zawodu.

Na karty zgłoszenia oraz sprawozdania ze zdjęciami czekamy do
31 października 2016r !!!

Karta zgłoszenia do Konkursu Zaadoptuj rzekę 2016 >>>

Regulamin konkursu Zaadoptuj rzekę 2016 >>>

Plakat Zaadoptuj rzekę 2016 (format pdf) do pobrania >>>

 

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl