Koniec głosowania na Rzekę Roku 2013 już za 3 dni!

2013-09-26 11:44

Dobiega końca głosowanie w 1. Ogólnopolskim Konkursie Klubu Gaja - Rzeka Roku 2013. Głosy można oddawać tylko do niedzieli – 29 września. Gorąco zachęcamy do udziału w plebiscycie na www.zaadoptujrzeke.pl!  To internauci zadecydują, która rzeka zdobędzie tytuł Rzeki Roku 2013.

Kandydatki wybrane do finału pokazują, że rzeki wzbudzają zainteresowanie i emocje, są potencjałem do różnorodnych działań związanych z edukacją, rekreacją, odkrywaniem tożsamości miejsca zamieszkania, odkrywaniem nowego podejścia do wykorzystywania i ochrony środowiska naturalnego. Ambasadorem konkursu jest podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska.

Bardzo się cieszę, że konkurs i jego idea promowania, i poznawania w swojej najbliższej okolicy rzek, ich walorów kulturowych, społecznych, przyrodniczych czy historycznych spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Dla mnie, każda z finalistek konkursu już zwyciężyła. Osobiście widziałem je wszystkie. To cudowne miejsca i wspaniali ludzie, którzy z ciekawością i pasją otaczają swoje rzeki opieką, dzieląc się ich pięknem z innymi. Wierzę, że konkurs Rzeka Roku rozbudził w wielu z nas odpowiedzialność za stan polskich rzek, które w skali Europy zachowały swoje unikatowe walory – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę.


Rzeki - finalistki 1. edycji konkursu, które czekają na Państwa głosy!

Rzeka dla ekowędkarzy czyli Biała Przemsza (gmina Sławków, woj. śląskie) zgłoszona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy ze Sławkowa.

Rzeka dla małych odkrywców i wielkich marzycieli czyli Biała Wisełka (miasto Wisła, woj. śląskie) zgłoszona przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wiśle Czarnem.

Rzeka, która przemawia do wyobraźni czyli  Białka (gmina Nowy Targ, woj. małopolskie) zgłoszona przez artystkę Cecylię Malik wraz z Przyjaciółmi

Rzeka, którą ogląda się od środka czyli Biebrza (gmina Goniądz, woj. podlaskie) zgłoszona przez Mirosława Kobeszkę, szefa biebrzańskiego klubu płetwonurków.

Rzeka, która daje energię czyli Budkowiczanka (gmina Murów, woj. opolskie) zgłoszona przez Stobrawski Park Krajobrazowy.

Rzeka pokorna i ukryta czyli Jasień (miasto Łódź, woj. łódzkie) zgłoszona przez Przedszkole Miejskie nr 208 w Łodzi.

Rzeka jeszcze dzika czyli Sokołda (gmina Czarna Białostocka, woj. podlaskie) zgłoszona przez Stowarzyszenie Niezależnych Inicjatyw Nasza Natura z Ignatek-Osiedla.

Rzeka, jak energiczna kobieta czyli Warta (gmina Zawiercie, woj. śląskie) zgłoszona przez Samorząd Mieszkańców Kromołowa.

Rzeka nauczycielka czyli Wieprzówka (gmina Andrychów, woj. małopolskie) zgłoszona przez Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach, Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Środowiska "Montanum".

Rzeka matka czyli Wiśniówka (gmina Goleniów, woj. zachodniopomorskie) zgłoszona przez Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy.

Potok przyjaciel czyli Zimnik (gmina Lipowa, woj. śląskie) zgłoszony przez Anetę Balcarek, mieszkankę Lipowej.


Konkurs Rzeka Roku został zorganizowany w ramach programu Klubu Gaja – Zaadoptuj rzekę, który zachęca do poznawania i pielęgnowania dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i społecznego rzek i innych akwenów.

Galeria zdjęć >>>

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl