Leć nad Świder, czyli Wielki Dzień Pszczół w Woli Karczewskiej

2015-08-07 11:37

Klub Gaja zaprasza do Woli Karczewskiej na obchody Wielkiego Dnia Pszczół, który odbędzie się 8. sierpnia w Domu Kultury nad Świdrem. Celem inicjatywy jest zatroszczenie się o zapylaczy – naszych małych skrzydlatych przyjaciół, którym grozi wyginięcie.

Zapylacze, czyli m.in. pszczoły i trzmiele, motyle, osy, muchówki i chrząszcze, w czasie odżywiania przenoszą pyłki z kwiatka na kwiatek i dzięki temu mogą się zawiązać owoce. Aż 1/3 naszego pożywienia zależy właśnie od nich!

Niestety wskutek przemian środowiska zapylacze są zagrożone wyginięciem. Ale możemy im pomóc – ugośćmy zapylacze nad Świdrem!

Klub Gaja wraz ze Stowarzyszeniem Chodź nad Świder zaprasza do Domu Kultury nad Świdrem w Woli Karczewskiej (ul. Doliny Świdra 8), gdzie uczestnicy akcji będą budować domy dla zapylaczy.

Pod nadzorem lokalnego stolarza – Tomka Gołębiewskiego – powstaną domki w stylu świdermajer, w których niczym dawni letnicy zamieszkają zapylacze. Przy okazji będzie można nauczyć się snycerki pod okiem fachowca! 20 dużych hoteli, które zostaną wybudowane, będą usytuowane na terenie domu kultury. Będzie również możliwość zbudowania małego domku, który każdy z uczestników warsztatów będzie mógł zabrać do domu, ogrodu, na działkę czy balkon.

Dla najmłodszych przygotowane są zajęcia edukacyjne o życiu zapylaczy, więc zapraszamy nad Świder całą rodziną!

Spotkanie zakończy się ogniskiem i potańcówką. Szczegółowy plan wydarzenia >>>

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Chodź nad Świder i Klub Gaja.

Inicjatywa obywatelska „Leć nad Świder. Pensjonaty w stylu świdermajer dla pszczół w powiecie otwockim” realizowana jest przez Stowarzyszenie „Chodź nad Świder” w ramach projektu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę” sfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Partnerzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

Potańcówkę finansuje gmina Wiązowna.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl