Rzeki do konkursu

2013-04-04 09:20

Do 7 kwietnia trwa Tydzień Czystości Wód, którego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność ochrony wód, linii brzegowych i oszczędzanie wody. Tworzenie kultury oszczędzania wody i ochrona wód to jedne z istotnych założeń programu Klubu Gaja – Zaadoptuj rzekę. Budujemy Pokolenie EkoXXI wieku – pokolenie, które rozwiązuje realne problemy ekologiczne i adaptuje się do zmian klimatycznych; pokolenie, dla którego ważna jest każda kropla wody. Przyłącz się i … zgłoś do konkursu rzekę!

Adoptując rzekę – otaczając ją opieką - pomagamy przyrodzie i zwierzętom, które zamieszkują jej wody i tereny wokół. Jeśli rzeka będzie czysta, drożna i zadbana będzie idealnym miejscem dla zwierząt, roślin i dla ludzi – dla nas samych, którzy tak chętnie w nich i obok nich szukamy miejsc do odpoczynku i rekreacji. Dlatego Klub Gaja ogłasza konkurs na Rzekę Roku 2013 poszukując niezwykłego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne miejsca nad rzeką. Poszukujemy rzek, które mają swoją historię pobudzającą wyobraźnię i scalającą wspólnotę osób mieszkających w danym regionie.

Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać osoby indywidualne, placówki oświatowe, urzędy administracji państwowej i samorządowej, instytucje, organizacje społeczne, firmy. Formularz zgłoszeniowy >>>

Z nadesłanych zgłoszeń (przyjmowanych do końca maja 2013 roku) kapituła wyłoni 11 finałowych miejsc. Najciekawszą propozycję wybiorą internauci w plebiscycie na Rzekę Roku 2013 na stronie www.zaadoptujrzeke.pl we wrześniu 2013 roku.

Klub Gaja chroni przyrodę i zwierzęta tylko dzięki wsparciu darczyńców. Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na Klub Gaja - KRS 0000120069. Ratujemy przyrodę z Tobą i dla Ciebie!

Program Zaadoptuj rzekę został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partner strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner merytoryczny: Uniwersytet Gdański, Stacja Morska w Helu. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl