Siostry Rzeki i Bracia Potoki przybywajcie!

2019-06-21 10:04

Jak co roku namawiamy do zabrania pontonów, wodowania tratw i pożyczenia kajaków. Zanim jednak Krakowiania i Krakowianki siądą do wioseł, zapraszamy na cykl wydarzeń na Bulwarze Poleskim, gdzie w plażowy nastrój wprowadzi DJ Elektroniczny Azyl.

Harmonogram wydarzeń:

13:00 – piknik Tu, plaża mi się marzy ! - zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Krakowa do przyjścia z leżakami, kocami, ręcznikami i koszami piknikowymi. W kolorach wody, w strojach kąpielowych, razem pokażemy potencjał miejsca.

13:00 – Oddajemy głos rzekom - wspólne śpiewanie z Agatą Bargiel/Moc Głosu z siostrzanymi tablicami z nazwami rzek

13:30 – Nadwiślański pokaz mody – prezentacja kolekcji strojów kąpielowych. Niezwykła kolekcja na lato w obronie naturalnych rzek liczy ponad 130 ręcznie wyszywanych strojów kąpielowych i kąpielówek, stworzone przez Kolektyw Siostry Rzeki pod przewodnictwem Cecylii Malik i Krakowianki i Krakowian oraz prezentacja sukni rzecznych uszytych przez artystki i projektantki mody: Magdalenę Drągowską i Annę Januszewska / Pracownia Tkanina, Małgorzatę Markiewicz, Martę Salę i Marie Wrońską.

14:00 – rusza Wodna Masa Krytyczna

W Polsce mamy 150 tysięcy kilometrów rzek. Najdłuższa z nich – Wisła – mierzy aż  1047 km, z czego 350 km jest nieuregulowanych. Każdego dnia królowa polskich rzek świadczy usługi, które nic nas nie kosztują. Budowa zapory na Wiślę w Siarzewie oraz realizacja drogi wodnej E40 spowoduje katastofalne zmiany w przyrodzie i będzie kosztować miliardy złotych z budżetu państwa. A rzeka zmieniona w martwy kanał, wypełniony brudną wodą, będzie kosztować jeszcze więcej. Koszty poniesiemy my oraz kolejne pokolenia.

Dołączcie do nas, aby w najbliższej przyszłości wygrzewać się w lecie na podwawelskiej plaży i wspólnie korzystać z tego co dają nam rzeki na co dzień !


Harmononogram akcji
23 czerwiec – pierwszy pokaz „Mody na Rzeki” Kraków przed Wodną Masą Krytyczną
3 lipca – Siostry Rzeki wypływają z Krakowa do Gdańska
14 lipiec – Siostry Rzeki w Warszawie – akcja podczas Big Jump
20 lipiec Toruń

Partnerami merytorycznymi akcji Sióstr Rzek są Fundacja Greenmind,  Klub Gaja, Fundacja Wolna Wisła oraz Hurma. Patronem wydarzenia jest Koalicja Ratujmy Rzeki.

Akcja otrzymała wsparcie w ramach programu WzmocniONE realizowanego przez Fundację Ashoka w partnerstwie ze spółką Magovox, fundatorem programu.

Przydatne linki:


Koalicja Ratujmy Rzeki
http://www.ratujmyrzeki.pl/

Greenmind
https://www.facebook.com/fundacjagreenmind/

Siostry Rzeki
https://www.facebook.com/Siostry-Rzeki-1772150046238916/
https:// siostryrzeki.wordpress.com

Wzmocnione
http://ashoka-cee.org/wzmocnione/


Siostry Rzeki współtworzą:

Agata Bargiel, Magdalena Drążkowska, Anna Grajewska, Małgorzata Grygierczyk, Anna Gotfryd – Kolecka, Anna Górka, Aleksandra Jach, Anuszka Łachowska, Monika Łabędzka, Cecylia Malik, Agnieszka Miłogrodzka, Dominika Serżysko.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl