Zaadoptuj rzekę wpłynęło do Bałtyku

2013-09-04 13:59

Dlaczego foki lubią śledzie? Czy morświn jest bałtyckim delfinem i gdzie żyją wieloryby dowiedzą się laureaci konkursu „Zaadoptuj rzekę” dla szkół.

W dniach 4-7 września w Helu wraz z Partnerem Merytorycznym programu Zaadoptuj rzekę – Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego przeprowadzimy cykl zajęć edukacyjnych.  Wezmą w nich udział: Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze za współpracę i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach za najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sobkowie za najciekawsze przeprowadzenie działań.

Jednym z elementów zajęć edukacyjnych będą warsztaty w ramach Błękitnej Szkoły, rejs statkiem oraz zajęcia związane z programem Zaadoptuj rzekę inspirującym do poszanowania zasobów wodnych i różnorodności biologicznej. 

W czwartek o godz. 14.00 młodzież z nagrodzonych szkół wraz z rówieśnikami z Helu wpłynie w imieniu 100 bałtyckich morświnów na plażę przed nowo otwierany Dom Morświna. Zajęcia i warsztaty dla nagrodzonych mogą się odbyć dzięki wsparciu Partnera Strategicznego programu Zaadoptuj rzekę - Fundacji PKO Banku Polskiego.

Galeria Otwarcia Domu Morświna w Helu >>>

 
Program Zaadoptuj rzekę został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partner Strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner Merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej.
 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl