Znak Wodny w Lęborku

2014-05-09 15:13

Klub Gaja w ramach programu Zaadoptuj rzekę, 9 maja 2014 roku odsłonił Znak Wodny w Lęborku. Znak ten jest nagrodą w konkursie Zaadoptuj rzekę 2013, którą Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby w Lęborku otrzymało za współprace oraz zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów.

Odsłonięcie Znaku uświetnili burmistrz Lęborka – Witold Namyślak, współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby – Zygmunt Lisiecki oraz Krystian Specht z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lębork. Uczniowie ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO w Lęborku wraz  z nauczycielką – Martą Cużytek – przygotowały dla uczestników happening o wodzie.

Towarzystwo zajmuje się głównie poprawą drożności rzek, umożliwiając tarło naturalne trociom i łososiom. Naszym sukcesem są tarliska przy mostach w Lęborku, umożliwiające mieszkańcom obserwowanie misterium tarła tych ryb. Współpraca z władzami miasta, powiatu i policją pomaga nam w  budowie nowych inwestycji oraz w walce z kłusownictwem. Znak Wodny, który otrzymaliśmy, jest jednocześnie informacją i atrakcją dla wszystkich mieszkańców i turystów przechadzających się deptakiem naszego miasta – podsumowuje Marian Ślęzak, współzałożyciel i Prezes Honorowy Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby.

Konkurs Zaadoptuj rzekę zachęca do działania dla rzek, tak aby podejmowane w ramach programu inicjatywy były ciekawie przeprowadzone, dla dużej grupy odbiorców, przy szerokiej współpracy. Najciekawsze działania pomogą upowszechnić dobre praktyki programu Zaadoptuj rzekę.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno placówki oświatowe, jak i inne podmioty, takie jak: samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy. Nagrodami w konkursie są: dla placówek oświatowych dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, natomiast dla laureatów wśród pozostałych podmiotów nagrodą są pamiątkowe tablice informacyjne – Znaki Wodne, podobne ustawionemu już w Lęborku.

W tegorocznej edycji konkursu Zaadoptuj rzekę karty zgłoszenia oraz sprawozdania można nadsyłać do 31 maja 2014r. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

  • Rzeka Roku 2014

  • Zaadoptuj rzekę 2014

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl