Nowe drzewa przy stawie w Myszkowie

2015-10-26 15:26

24. października w Myszkowie Klub Gaja, Fundacja Naprawdę Warto, przedstawiciele lokalnej społeczności wraz z Panią Burmistrz Myszkowa, leśniczym z Nadleśnictwa Siewierz oraz harcerzami posadzili 30. drzew i krzewów. Akcja odbyła się w ramach projektu „Zaadoptuj rzekę” - inicjatywa lokalna "W harmonii z przyrodą - zagospodarowanie stawu nr 3 w Myszkowie".

Bzy koralowe, lilaki zwyczajne, jarzęby pospolite zostały posadzone, by zwiększyć bazę pokarmową dla zwierząt wokół stawu. Kowaliki, szpaki, wróble, mazurki, kaczki krzyżówki to gatunki żyjące nad stawem, których liczebność w Polsce maleje, więc trzeba dołożyć wszelkich starań by je chronić. Zwiększenie bioróżnorodności tego terenu to jeden z głównych celów tego projektu, który realizowany jest dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności – komentuje Paweł Grzybowski z Klubu Gaja.

Otoczenie opieką stawu w Myszkowie rozpoczęło się jesienią tego roku. Starania Klubu Gaja i Fundacji Naprawdę Warto z Myszkowa, przy współudziale władz miasta, lokalnego koła wędkarskiego, Nadleśnictwa Siewierz, hufca harcerskiego i kilkudziesięciu mieszkańców miasta doprowadziły do wykonania inwentaryzacji terenu, powstania projektu koncepcyjnego zagospodarowania brzegu stawu oraz oczyszczenia terenu. Sadzenie drzew i krzewów było kolejnym etapem zaplanowanych prac. W tym dniu odbyły się także warsztaty edukacyjno – artystyczne poszerzające wiedzę najmłodszych na temat zwierząt i roślin występujących na terenie stawu nr 3 w Myszkowie przeprowadzone przez Fundację Naprawdę Warto.

Inicjatywa lokalna „W harmonii z przyrodą – zagospodarowanie stawu nr 3 w Myszkowie” realizowana jest przez Klub Gaja oraz Fundację Naprawdę Warto przy współpracy z Urzędem Miasta Myszkowa, Zespołem Szkół nr 2 w ramach projektu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę”. Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja.

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl