Media o programie Zaadoptuj rzekę

2013-03-28 13:55

Zobacz relację filmową >>>

Wyniki badań wód rzeki Rawy w centrum Katowic to pierwsze dane wprowadzone na internetową mapę Zaadoptuj rzekę, w Światowy Dzień Wody (22 marca).

Zapraszamy do wysłuchania audycji o Zaadoptuj rzekę w Programie 1 Polskiego Radia Programie 3 Polskiego Radia  oraz do przeczytania relacji dziennikarskich m.in. w Gazecie WyborczejDzienniku Zachodnim i Trybunie Górniczej.

Planujmy rzeczywiste działania na rzecz środowiska! Jeśli nie mamy możliwości podjęcia się opieki nad konkretną rzeką wybierzmy inny akwen (jezioro, staw, zbiornik) lub zajmijmy się tworzeniem kultury oszczędzania wody. Woda nie zna granic, jej ochrona i racjonalne użytkowanie jest sprawą międzynarodową. Oszczędzając wodę podczas codziennych zajęć pomagamy przyrodzie i ludziom na całym świecie; razem budujmy Pokolenie EkoXXI wieku, które adaptuje się do skutków zmian klimatycznych. Jednym z nich są coraz częstsze susze i powodzie.

Program Zaadoptuj rzekę został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partner strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl